Najčastejšie využitie LDPE fólií

Naši klienti najčastejšie využívajú LDPE fólie v poľnohospodárstve, priemysle a stavebníctve.

Poľnohospodárstvo a priemysel 

Fólie sa ďalej používajú aj v poľnohospodárstve či priemyselnej produkcii. Svojím zložením sú vyrobené tak, aby boli chemicky odolné. V poľnohospodárstve sa využívajú napríklad  čierne fólie na zakrytie sena alebo sa tieto fólie používajú pri sadení a pestovaní, chránia rastliny, zeleninu či ovocie pred nepriazňou počasia, atď.

Pred nepriazňou počasia je tiež možné použiť antikorózne fólie, ktorými je vhodné baliť kovové predmety, súčiastky a stroje, pri ktorých je potrebná ochrana proti korózii. Tieto fólie sú štandardne vyrábané v modrej farbe s potlačou loga VCI, aby sa ľahšie odlíšila od bežných LDPE fólií. Výhodou použitia antikoróznych fólií je, že odpadá konzervácia voskom alebo vazelínou a následné umývanie v rozpúšťadlách. Nakoľko sa účinná látka ( nachádza sa v LPDE fólii-inhibítor korózie) z fólie uvoľňuje až 2 roky, antikorózne fólie je možné znova použiť.

Stavebníctvo

V stavebníctve sa napríklad používajú výstražné pásky na výstražné účely, ktoré upozorňujú na prítomnosť potrubia alebo kábla pri výkope, určujú polohu káblov, potrubí a určujú druh chráneného zariadenia alebo územia, označujú územie, kde a nachádza voda či plyn. Tieto fólie je možné potlačiť napr. potlačou pozor blesk, pozor voda, plyn a pod. Tiež odpadové vrecia pre stavebný priemysel majú veľmi pevnú hrúbku a pevnosť.

V každodennom živote sa s fóliami stretneme najčastejšie v dome alebo jeho okolí.

Dom

Chystáte sa v domácnosti maľovať? Predtým než chytíte štetec alebo valček do ruky, musíte odložiť pár vecí, povykladať veci zo skríň a z nábytku, odložiť obrazy zo stien preč, prikryť okná, atď. Veľa ľudí skrine a nábytok neprenáša, ale použije fóliu na zabalenie. Tiež je vhodné dať fóliu na okná a parapety.

Vrecká či fólie využijete i v kuchyni. Pripravenú desiatu či nápoj si môžete zabaliť do vrecka alebo fólie. Ľudia, ktorí sa chystajú na dovolenku, napríklad na chatu niekde v horách, často balia do fólií konzervy, zaváraniny, múku, cukor či soľ. Tieto fólie sú čisté, chránia pred vytečením, nie sú náročné na uskladnenie, neobsahujú toxické látky a sú bez zápachu.

Záhrada

Každá domácnosť či záhrada potrebuje fólie, vrecia, či vrecká. Ak máte doma veľkú záhradu a radi pestujete ovocie, zeleninu alebo sadíte bylinky, ponúkame fólie určené na ochranu rastlín pred nepriazňou počasia.

Tí, ktorí radi robia skalky a plánujú si zaobstarať nejaké jazierko do záhrady, ponúkame modrú UV plachtu, ktorá sa používa na zakrývanie alebo ako výstelka jazierok a pod. Je stabilizovaná voči UV žiareniu.

Čierna fólia je vhodná na ochranu proti zarastaniu burinou alebo sa používa ako prikrývacia fólia.

Ak už máte dosť práce na záhrade a zostal Vám po práci nejaký odpad, môžete využiť naše vrecia a vrecká na záhradný alebo stavebný odpad, ktoré sú rôznej veľkosti, chránia pred navlhnutím, vyschnutím alebo znečistením. Takéto odpadkové vrecia sa používajú nie len v domácnosti, ale aj v reštauráciách, kanceláriách a na staveniskách. Ďalej ich možno použiť vo veľkých spoločnostiach, výrobných halách, atď. Rôzne farby vriecumožňujú triedenie odpadu podľa materiálu (papier, sklo, plast atď.) a rôzne veľkosti slúžia na väčší a ťažší odpad alebo opačne. V našej ponuke si môžete pozrieť, akú nosnosť a objem majú naše vrecia.