Výroba

extrúzia | potlač | konfekcia

Výrobný proces

Novplasta disponuje troma základnými technológiami na výrobu a spracovanie polyetylénových fólií  – extrúziou, potlačou a konfekciou, čo umožňuje, že má pod vlastnou kontrolou celý výrobný proces. Tieto technológie prevádzkuje už tri desaťročia. Dlhoročné skúsenosti s týmito technológiami a úzke vzťahy s dodávateľmi sú zárukou stabilnej a spoľahlivej spolupráce a kvality.

Firma má vytvorený a implementovaný systém manažérstva kvality podľa požiadaviek medzinárodnej normy ISO 9001:2015 a je držiteľom nasledovných certifikátov:

 

Extrúzia

Extrúzia je technológia na výrobu fólie z polyetylénových granulátov vyfukovaním. Vyrábame LDPE fólie (low density – nízkohustotné fólie – „igelit“) a HDPE fólie (high density – vysokohustotné fólie – „mikrotén“). Dlhoročnými skúsenosťami s receptúrami vieme optimalizovať vlastnosti extrudovanej fólie. Vyrábame monofólie alebo koextrudované – trojvrstvé fólie. Naša výrobná kapacita je 7000 ton ročne.

Potlač

Novplasta potláča fólie technológiou flexotlače. Naša technológia umožňuje in-line potlač priamo počas procesu extrúzie v priemyselnej kvalite alebo off-line potlač na stroji s centrálnym valcom maximálne 6 farbami.

Konfekcia

Fólie, ktoré vyrábame na extrúzii, prípadne potlačené fólie, v prevažnej miere spracovávame ďalej na konfekčných zariadeniach – stroje na výrobu vriec, rezačka, prevíjačka. Vieme vyrábať vrecia v rolkách s perforáciou, voľne ložené vrecia, blokované vrecia, prírezy, úzke pásky alebo metrážované fólie pre najrozličnejšie použitie podľa potrieb zákazníka.