Záleží nám na životnom prostredí

Mnohých zákazníkov, ale aj okoloidúcich, zaujme množstvo ovocných stromov, ktoré máme v areáli. Tradíciu výsadby ovocných stromov a krov začal budovať zakladateľ spoločnosti Novplasta, s.r.o. – Ing. Jakub Novák, ktorý sa dodnes snaží udržiavať a rozširovať túto svoju záľubu. Od jari do neskorej jesene nás stromy tešia svojou farebnosťou a najmä každoročnou úrodou.

Čerešne, moruše, maliny, černice, marhule, broskyne, slivky, jablká, orechy a veľa ďalších – to všetko môžete u nás v areáli nájsť. Spočítaním všetkých ovocných stromov sme sa dostali až k neuveriteľnému číslu 120 stromov. Pri ovocinárskych prácach a skrášľovaní nášho areálu nám veľakrát prácu uľahčujú naše výrobky, najmä HDPE vrecia väčších rozmerov.

HDPE vrecia využívame na zber pokosenej trávy, suchých listov, odrezkov z konárov stromov a pod. Vrecia sú vyrobené zo 100% recyklovateľného materiálu a sú šetrné k prírode.

Vzhľadom na celosvetový trend a vývoj vo výrobe a využívaní bio materiálov, sa aj my zapájame do výskumov a testovaní výroby PE fólií a vriec z rôznych bio materiálov (najmä z obnoviteľných zdrojov). Takéto vrecia sú ideálne na zber a likvidáciu biologického odpadu, čiže napr. odpadu zo záhrad. Výrobe biodegradovateľných fólií a vriec sa chceme v budúcnosti venovať intenzívnejšie, preto aktuálne vyvíjame veľkú snahu pri testovaní vhodných receptúr a materiálov. Aktuálnym trendom je aj výroba fólií z obnoviteľných zdrojov V našich výrobných podmienkach sme vykonávali už viacero testovaní, pričom materiálom na výrobu fólií boli granuláty z rôznych obnoviteľných zdrojov, ako napr. kukurica a PLA – kyselina polymliečna.