PE fólie na balenie

LDPE a HDPE fólie

LDPE a HDPE fólie

Vďaka dlhoročným skúsenostiam, zavedenému systému kvality a overeným receptúram vieme v stabilnej kvalite ponúknuť  LDPE a HDPE fólie (igelit a mikrotén) pre široké použitie v obalovom priemysle. HDPE fólie sú pevnejšie, majú väčšiu tepelnú odolnosť a pri tej istej pevnosti je postačujúca polovičná hrúbka, čím výrazne menej zaťažujú prírodu.

PE fólie na balenie umožňujú ľahké a ekonomicky výhodné  balenie, ochraňujú produkty pred znečistením alebo poškodením, prípadne pred  vlhkosťou a vysúšaním počas skladovania a manipulácie. Sú odolné voči vode a väčšine chemikálií.  Sú 100% recyklovateľné. PE fólie vyrábame s nasledovnými úpravami: transparentné alebo farebné, fólie s microperforáciou, antistatické, UV stabilizované, zdrsnené, nehorľavé, s ionizáciou (príprava na potlač) alebo s potlačou až do 6 farieb.

PE fólie na balenie v potravinárskom priemysle

Fólie sú určené na balenie potravín, vyrábajú sa z primárneho materiálu a majú certifikát o ich vhodnosti pre priamy styk s potravinami. Používajú sa  na balenie  v potravinárskom priemysle najmä ako výstelky pri spracovaní a výrobe mrazenej zeleniny, mrazeného pečiva, mäsa a rýb. Ďalej pre segment HORECA (ide o odvetvie hotelov, reštaurácií a gastronómie) a ako polotovar na obalové fólie pre maloobchodné balenie.  Firma má zavedený a udržiavaný systém HACCP (Hazard analysis and critical control points), systém správnej výrobnej praxe a sledovateľnosti výroby.

PE fólie na balenie v nepotravinárskom priemysle

Tieto fólie sa používajú na balenie v rôznych oblastiach priemyslu. Ide najmä o balenie v automobilovom priemysle, balenie polystyrénu, balenie v drevospracujúcom, chemickom alebo plastikárskom priemysle, na balenie v práčovniach, čistiarňach a ako zmršťovacie fólie pre skupinové balenie. Významný podiel majú VCI antikorózne fólie, ktoré vyrábame pod značkou Novacorr. HDPE fólie sa používajú na výrobu HDPE odpadových vriec, nákupných tašiek, výsteliek a prírezov.

PE fólie na balenie vo farmaceutickom priemysle

Vďaka použitým surovinám, systému kvality vo výrobe a čistote prevádzky vieme ponúknuť i fólie na manipulačné balenie vo farmaceutickom priemysle. Ide hlavne o priemyselné balenie chemikálií pre farmaceutický priemysel a nástrojov a liečiv pre zdravotníctvo. Naša firma obstála vo všetkých odberateľských auditoch našich zákazníkov z tohto segmentu.

Antikorózne VCI fólie – Novacorr

VCI fólie sú určené na balenie a ochranu kovových produktov v strojárskom, hutníckom a automobilovom priemysle. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu zabraňujú korodovaniu kovových produktov počas skladovania a prepravy. Predávame ich pod vlastnou značkou Novacorr.

LDPE fólie na balenie peletiek

Fólie sú určené na balenie vykurovacích peliet na baliacich linkách FFS (Form-Fill-Seal). Vďaka kvalitnej a výraznej potlači (do 6 farieb) a dlhoročne odskúšanej receptúre sa používajú na baliacich linkách od rôznych výrobcov. Fólie majú vysoký koeficient trenia, aby zabalené palety boli stabilné a pevné.

LDPE zmršťovacie fólie

Zmršťovacie fólie sú určené na skupinové balenie rôznych výrobkov v teplovzdušných tuneloch. Ide najmä o balenie cukru, múky, nealko nápojov a konzerv. Pri balení sa fólia zahreje a následne zmrští, čím pevne obopne balené produkty. Ide o ekonomicky veľmi výhodný spôsob balenia.

LDPE paletizačné fólie

LDPE paletizačné fólie sa používajú na balenie paliet s tovarom. Paletizačná fólia sa pri balení zahreje a následne schladí, vďaka čomu sa zmrští a pevne zabalí paletu. Zabezpečí sa tak ochrana tovarov a bezpečná manipulácia s paletami.

Strečové fólie ručné a strojné

Strečové fólie predstavujú ekonomicky a ekologicky výhodný a veľmi rozšírený spôsob balenia paliet. Strečovými fóliami sa ručne alebo pomocou baliaceho stroja ovinie paleta, strečová fólia sa sama za studena stiahne, čím sa tovar na palete zafixuje a chráni.