boro
film, HDPE, LDPE, antikorózne fólie

LDPE folieNajčastejšie využitie LDPE fólií

Naši klienti najčastejšie využívajú LDPE fólie v poľnohospodárstve, priemysle a stavebníctve.

Poľnohospodárstvo a priemysel

Fólie sa ďalej používajú aj v poľnohospodárstve či priemyselnej produkcii. Svojím zložením sú vyrobené tak, aby boli chemicky odolné. V poľnohospodárstve sa využívajú napríklad  čierne fólie na zakrytie sena alebo sa tieto fólie používajú pri sadení a pestovaní, chránia rastliny, zeleninu či ovocie pred nepriazňou počasia, atď.

Pred nepriazňou počasia je tiež možné použiť antikorózne fólie, ktorými je vhodné baliť kovové predmety, súčiastky a stroje, pri ktorých je potrebná ochrana proti korózii. Tieto fólie sú štandardne vyrábané v modrej farbe s potlačou loga VCI, aby sa ľahšie odlíšila od bežných LDPE fólií. Výhodou použitia antikoróznych fólií je, že odpadá konzervácia voskom alebo vazelínou a následné umývanie v rozpúšťadlách. Nakoľko sa účinná látka ( nachádza sa v LPDE fólii-inhibítor korózie) z fólie uvoľňuje až 2 roky, antikorózne fólie je možné znova použiť.

Stavebníctvo

V stavebníctve sa napríklad používajú výstražné pásky na výstražné účely, ktoré upozorňujú na prítomnosť potrubia alebo kábla pri výkope, určujú polohu káblov, potrubí a určujú druh chráneného zariadenia alebo územia, označujú územie, kde a nachádza voda či plyn. Tieto fólie je možné potlačiť napr. potlačou pozor blesk, pozor voda, plyn a pod. Tiež odpadové vrecia pre stavebný priemysel majú veľmi pevnú hrúbku a pevnosť.

V každodennom živote sa s fóliami stretneme najčastejšie v dome alebo jeho okolí.

Dom

Chystáte sa v domácnosti maľovať? Predtým než chytíte štetec alebo valček do ruky, musíte odložiť pár vecí, povykladať veci zo skríň a z nábytku, odložiť obrazy zo stien preč, prikryť okná, atď. Veľa ľudí skrine a nábytok neprenáša, ale použije fóliu na zabalenie. Tiež je vhodné dať fóliu na okná a parapety.

Vrecká či fólie využijete i v kuchyni. Pripravenú desiatu či nápoj si môžete zabaliť do vrecka alebo fólie. Ľudia, ktorí sa chystajú na dovolenku, napríklad na chatu niekde v horách, často balia do fólií konzervy, zaváraniny, múku, cukor či soľ. Tieto fólie sú čisté, chránia pred vytečením, nie sú náročné na uskladnenie, neobsahujú toxické látky a sú bez zápachu.

Záhrada

Každá domácnosť či záhrada potrebuje fólie, vrecia, či vrecká. Ak máte doma veľkú záhradu a radi pestujete ovocie, zeleninu alebo sadíte bylinky, ponúkame fólie určené na ochranu rastlín pred nepriazňou počasia.

Tí, ktorí radi robia skalky a plánujú si zaobstarať nejaké jazierko do záhrady, ponúkame modrú UV plachtu, ktorá sa používa na zakrývanie alebo ako výstelka jazierok a pod. Je stabilizovaná voči UV žiareniu.

Čierna fólia je vhodná na ochranu proti zarastaniu burinou alebo sa používa ako prikrývacia fólia.

Ak už máte dosť práce na záhrade a zostal Vám po práci nejaký odpad, môžete využiť naše vreciavrecká na záhradný alebo stavebný odpad, ktoré sú rôznej veľkosti, chránia pred navlhnutím, vyschnutím alebo znečistením. Takéto odpadkové vrecia sa používajú nie len v domácnosti, ale aj v reštauráciách, kanceláriách a na staveniskách. Ďalej ich možno použiť vo veľkých spoločnostiach, výrobných halách, atď. Rôzne farby vriec umožňujú triedenie odpadu podľa materiálu (papier, sklo, plast atď.) a rôzne veľkosti slúžia na väčší a ťažší odpad alebo opačne. V našej ponuke si môžete pozrieť, akú nosnosť a objem majú naše vrecia.